12 Eylül 2015 Cumartesi

Çifte Standartlar Dünyası
Hayatın her alanında karşılaşıyorum çifte standartlarla. Ben de yapmıyor değilim tabiki. En çok da politik, tarihi ve dini konularda çıkıyor bu konu karşıma.
Bunların farkında olduğumuzda belki biraz daha dikkatli yorum yapar, ve belki biraz daha empatik insanlar oluruz diye düşünüyorum.

İşte size birkaç örnek:(Hemen baştan söylemek isterim ki, tamamen tarafsız konumdayım, olumlu/olumsuz bir örneği savunduğum düşünülmemelidir)

- Müslümanlar canlı canlı kurban keserken bu ibadettir, ancak Çinliler yine kendilerinin ayini olan canlı canlı köpek pişirdiğinde bu vahşettir.(Gerçi bu eleştiriyi yapanlar içinde istakoz yiyen kişilerin olması da ilginçtir, sanki istakoz ağaçta yetişiyor)

- Atatürk tek başına mı kazandı lan Kurtuluş Savaşını diye Atatürkün askeri dehasını önemsiz göstermek isterler, ama herhalde onlara göre Fatih İstanbulu tek başına almıştır, Kanuni de Fantastik Dörtlü üyesi olup iki kolunu şöyle bi uzatarak Viyanayı çepeçevre sarmış ve kuşatmıştır. (Atatürk kadar taş düşsün başına Shrek seni)

- Özellikle muhafazakar kesim Gavur kelimesini hakaret amaçlı kullanır, ama o çok sevdikleri Osmanlı padişahlarının nerdeyse hepsinin anasının Gavur olduğu söylendiğinde sesleri çıkmaz.

- Türkler Avrupayı inletirken ses yok, hatta bunu övüne övüne anlatırlar; ancak Amerika aynısını yaparken Şeytan addedilir.(Herkesin bi şeytanlık sırası var kardeşim)

- Biri sokakta bi kediye/köpeğe kötü davrandığında alçaktır, pisliktir, ama kendisi kebapları mideye indirirken bu kadar düşünceli değildir, herhalde etin yerden çıktığını düşünüyor(Zalım seni)

- Tayyip neden sarayda kalıyor diye sorarız ama Atatürk neden Dolmabahçe'de kaldı diye sormayız.(Çünkü Atatürk ne yapsa doğrudur, o sorgulanamaz, hadsiz!)

- Türkler, Anadoluyu işgal edip Bizanslıları(Rumları) yurdundan ederken masum, Yunanlar eski vatanlarını geri almak istediklerinde haydut olurlar.(Hain Constantin)

- Çoook eskilerden biri çıkıp da "Ben tanrıyla konuşuyorum" derse Peygamber denirdi, şimdi ise böyle kişilere deli/meczup denir. Neden?

- Atatürk devrimleri yaparken(ki bunların bir kısmı beraberinde yasaklamalar getirirdi;şapka-fes gibi) devrimcidir, büyük adamdır, aynısını muhafazakarlar yaptığında ya tü kaka, ya görmezden gel.

- Türkler kürtlere dışkı yedirdiğinde, popolarına jop soktuğunda, sistematik bir şekilde asimilasyona tabi tutmaya çalıştığında ses yok, şehit haberleriye keyifler kaçtığında zalim teröristler.

- Devlet, vatandaşlara karşı korkutucu(terrifying) bir iş yaptığında o Devlettir, ama bir grup insan devlete karşı yapınca adı terörist olur. Kimse de nedenini sorgulamaz, sanki insanlar durup dururken devlete sataşmışlardır.(Bkz:Gezi olayları, hepimizi terörist ilan etmediler mi?Hatırla, sen de oradaydın, ulan hepiniz oradaydınız be!)

- Doğulu/Ortadoğulu birisi bi kabahat işlediğinde herkes üstüne çullanır. Bi batılı aynısını yapsa hafif bir kınama yeterli olur.

- İnsanlar, hayvanları köleleştirip bir de sonrasında onları afiyetle yiyince hiç sorun yok, Uzaylılar dünyayı işgale geldiğinde Yaratık da olurlar Canavar da(Sensin yaratık)

- Avrupa ülkelerinde bi hintli kendi özel başlığı ile dolaştığında, avrupaya ne kadar özgürlükçü deriz, burada türban(siyasi simge olsun olmasın kime ne) giymek isteyenler ise gerici yaftasını yemekten kurtulamaz.

- Kürtler şöyle kürtler böyle falan filan, ama sözkonusu Uygurlar olunca auuuuuwwww.

- Hz.Muhammedin 12 hanımı (aslında daha fazladır, resmi literatüre 12 girmiştir) olduğunda o onları korumak için evlenmiştir, gayet normaldir, şimdi 4 karısı olana yuh çekilir. (Belki onlar da koruyacak kardeşim nereden biliyorsun)

- Atatürk, Musul ve Kerkükü İngilizlere bırakarak başarısızlık gösterdi diyorlar, ama Süleyman Şah Türbesinin komedi bir şekilde taşınmasını destan gibi anlatıyorlar(Valla bak paşam mezardan çıkıp kovalayacak sizi. Benim eleştirilerim gibi görece daha makul eleştiriler yapsanız kimse gülmeyecek size ama artık kabak tadı veriyorsunuz)

- Bir zamanlar Bulgarlar Türkleri asimile etmeye çalışıyor diye onlara çok kızar, küfrederdik, Aydan Şenerli filmleri izler ağlardık, ama biz Türkler Kürtleri asimile etmeye kalktığımızda ses yok, (Zaten sonra onlara terörist diyip işin içinden kurtulduk)

- İngilizlere kızarız, hindiye Turkey dedikleri için, ama biz de baharata baharat(yani Hindistan) deriz. Çünkü baharat bu topraklara oralardan gelmiş, tıpkı hindinin İngiltereye arap topraklarından gelmesi gibi, ki o zamanlar arap toprakları Osmanlıdaydı, o yüzden Turkey demişler)(Muz cumhuriyeti şeklinde bir hakaret ifademizin de olduğunu unutmamak lazım)

- Atatürk Güneş Dil Teorisi gibi uçuk fikirleri savunurken milliyetçi,vatansever ve zamanının ilerisinde denir, Tayyip Erdoğan veya başka bir muhafazakar benzer uçuk bir şey söylediğinde dalga geçilir.(Hepsine gülelim kardeşim)

- Kemal kılıçdaroğlu SGK'yı batırdı, yolsuzluk yaptı derler, ama 17-25 aralık için Günah İşleme Özgürlüğüne karışmayın derler.

.....daha çok var ama ara ara ekliycem artık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder